Wawrinka v čele nabitého losování pražského challengeru

Jsme zpět! Po pětiměsíční pauze přišel dlouho očekávaný návrat mužského profesionálního tenisu. Vše odstartuje v sobotu, kdy se v Praze uskuteční turnaj ATP Challenger Tour. Světová sedmnáctka Stan Wawrinka vede na I.CLTK Prague Open By Moneta nabitý los.

Hráči se na kurty vydají poprvé od poloviny března, uprostřed pandemie COVID-19, a přijedou na 23. ročník historického českého turnaje. Wawrinku doplňují další hráči Top 100 Jiří Veselý, Pierre-Hugues Herbert a Philipp Kohlschreiber, stejně jako hvězdy #NextGenATP Rudolf Molleker a Nicola Kuhn.

Wawrinka, který se zúčastní prvního challengerového turnaje od roku 2010, kdy zvedl trofej na domácí půdě v Luganu, zahájí v pondělí proti Romanu Safiullinovi nebo Lukáši Rosolovi. Třiadvacetiletý Safiullin získal svůj první challengerový titul v únoru v Cherbourgu. Rosol v roce 2018 zvedl nad hlavu pražskou trofej, ale v sérii ATP Head2Head má proti Wawrinkovi bilanci 0-6.

Zobrazit pražské rozlosování

Švýcar by se v 16. kole mohl utkat s třináctým nasazeným Arturem Rinderknechem. Francouz má letos na kontě 16 vítězných zápasů na challengerech, když zvedl nad hlavu dvě trofeje v Rennes a Calgary. V horní polovině losu figuruje také čtvrtý nasazený Kohlschreiber. Německý veterán bude doufat, že zopakuje svůj nedávný úspěch na challengerovém okruhu poté, co získal titul na úvodní zastávce sezony v australské Canbeře.

Dvaadvacetiletí Sumit Nagal z Indie a Jay Clarke z Velké Británie chtějí pokračovat v postupu do první stovky žebříčku FedEx ATP. Ve spodní polovině losu mezitím vede česká jednička Veselý spolu s bývalou světovou desítkou Ernestsem Gulbisem a nasazenými kolegy Herbertem, Jozefem Kovalíkem a Yannickem Madenem.

Jeden z nejstarších podniků ATP Challenger Tour (založen v roce 1893), 127 let starý Český lawn tennis klub, se nachází na ostrově Štvanice v centru Prahy. K turnaji Challenger 125 se v prvním týdnu programu restartu připojuje další antuková zastávka – v italském Todi. Turnaj v Todi začíná v pondělí.

Wawrinka zahajuje Prague Open oficiální tiskovou konferencí

Bývalý třetí hráč světa se zúčastnil mediálního dne turnaje v hotelu Four Seasons. Wawrinka se nemohl dočkat, až se poprvé od konce února v Acapulku vrátí na kurty, a hovořil o svých očekáváních pro následující dva týdny v Praze.

„Pro všechny to bylo mnoho těžkých měsíců,“ řekl Wawrinka českým médiím. „Těším se, až si tady zase zahraju nějaké zápasy. Je důležité těmito dvěma turnaji v Praze znovu restartovat sezonu. Pro mě bylo příjemné strávit čas doma s dcerou, když jsme byli v karanténě. To pro mě bylo pozitivní. Ale jsem ráda, že teď zase hraju.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *